Infrasauna

Akcia (eur): 7 Cena (eur): 9
OBJEDNAJ

Infrasauna má množstvo pozitívnych účinkov na ľudské telo. Pomáha pri redukcii váhy, podporuje krvný obeh, pomáha pri liečbe. Pozrime sa bližšie na niekoľko efektov infrasauny na ľudské telo:

 • Úbytok na váhe: bez cvičenia a diéty podporuje látkovú výmenu a spaľovanie tuku, očividné výsledky v boji s nadváhou a celulitídou
 • Starostlivosť o pokožku: čistí póry, viditeľne ju omladí a zamatovo zmäkčí. Pomáha aj pri problémoch s ekzémom a s extrémne suchou pokožkou
 • Krvný obeh: oživí krvný obeh, posiľnuje žily a celý obehový systém, normalizuje krvný tlak
 • Zmiernenie bolesti: zmierňuje bolesti zapríčinené odreninami, natiahnutím svalstva, svalovú horúčku, reumatické bolesti a bolesti kĺbov
 • Pomôže pri liečbe: rýchlejšie sa hoja popáleniny, rezné rany a operačné rany, okrem toho sa stanú sotva viditeľnými
 • Je veľmi účinná na: nabíjanie energiou, znižuje napätie, stres a únavu

Infračervené svetlo je čast neviditeľného spektra Slnka. Vlnová dĺžka 8-14 nm je v súlade s prirodzeným žiarením ľudského tela. IČ svetlo preniká pokožkou do hĺbky 4-6 cm, vytvorí rezonanciu medzi bunkami a tým dochádza k silnému tepelnému účinku, čo vynikajúco odtučňuje, posilňuje imunitný systém, očisťuje, zmäkčuje pokožku, zmierňuje stres a únavu

Ako pôsobí vodorovná infrasauna?

Vo vnútri sú zabudované infražiariče. Infračervené lúče prenikajú do pokožky a spôsobujú rezonanciu vody a tukových buniek. Počas 30 minút sa spáli 600-800 kcal a stratíme 1800 cm3 potu. Telo sa zbavuje nežiadúcich toxínov, kyselín a iných zbytočných látok.

V čom spočíva tajomstvo úspešnosti vodorovnej infrasauny?

 1. Účinnosť tohto zariadenia pre zdravie a krásu je mimoriadna vysoká, lebo je najúčinnejšie riešené z fyziologického, geometrického a fyzického hľadiska.
 2. Tajomstvom vysokej účinnosti vodorovnej infrasauny je žiarenie v rozpätí 9-10 mikrónov, ktoré spôsobuje rezonanciu molekúl vody v našich bunkách, tým zoslabuje iónové väzby medzi atómami vody a v nich „zakuklených“ toxínov. Rozpadnuté tukové bunky sa potom z organizmu vylúčia.

Prečo je vodorovná infrasauna omnoho výhodnejšia a bezpečnejšia v porovnaní s tradičnou saunou?

 1. Tradičná sauna ohrieva vzduch okolo nás. K tomu, aby bola účinná, musí mať vzduch veľmi vysokú teplotu. Väčšina ľudí takúto teplotu nevydrží, priskoro opustí saunu a liečivý účinok sa nevytvára.
 2. Vo vodorovnej infrasaune je hlava vonku. Môžu ju teda používať aj ľudia, ktorým ináč saunovanie robí problémy. Príjem kyslíka je rovnomerný.
 3. Kedže ležíme, záťaž na chrbticu, cievy a srdce je omnoho nižšia, vlásočnice sú uvoľnenejšie. Preto je možné ju odporučit aj ľudom so srdcovo-cievnymi problémami.
 4. Celé telo je uvoľnené, tým sa zo svalov rýchlejšie a ľahšie vylučujú toxické látky.
 5. Rozmiestnenie tepla je v súlade so základnými parametrami pre ľudské telo – „chladná hlava, teplé nohy“. V kabínových infrasaunách a klasických saunách je rozloženie tepla pozdĺž tela nerovnomerné, hlavne v trupe a končatinách.
 6. eplotu je možné nastaviť zvlášť pre hornú aj spodnú časť (v osobitých prípadoch je možné aj použitie iba jednej polovice), možno ju teda odporučit aj v prípade kŕčových žíl.
 7. Detoxikačná schopnosť vodorovnej infrasauny je jedinečná – kým v klasických saunách tvorí 97 % vylúčeného potu voda, v infrasaune je to iba 80 % a zvyšných 20 % tvoria tuk, cholesterol, v tukoch rozpustné jedovaté látky, ťažké kovy, kyslé splodiny metabolizmu. Hostia zbavení toxínov sa cítia ľahší, energickejší a silnejší. Lepšie zvládajú stresové situácie, cítia sa uvoľnenejší a vyrovnanejší.