Vibrafit

Akcia (eur): 1,30 Cena (eur): 2
OBJEDNAJ

Výskumom vibračného efektu na ľudské telo sa zaoberal východonemecký profesor Biermann. Pomocou tejto metódy mohli ruskí kozmonauti zotrvať vo vesmíre až 420 dní. Vibračná metóda sa začala používať ako súčasť tréningu holandského atletického tímu v roku 1999. USA zaviedlo túto metódu v roku 2003 ako súčasť vesmírnych programov. V súčasnej dobe vibračnú metódu pri cvičení využívajú svetové celebrity ako napriklad Claudia Schiffer, Julia Roberts, Ivana Trumpová, David Beckham, Ben Affleck, Gerge Clooney, Madonna, Demi Moore atď.

Aký účinok má cvičenie na ľudské telo?

Vibračná metóda využíva reflex ako prirodzenú reakciu tela na narušenie rovnováhy za účelom zvýšenia stimulácie svalových vlákien. Pracuje na báze prirodzených telesných reflexov (akými sú napríklad žmurknutie oka), ktoré sú vyvolané vibráciami. Reakcia tela na mechanické stimuly je prirodzená. Tieto stimuly produkujú strečové reflexy a výsledkom je rýchle a intenzívne zmršťovanie svalových vlákien (30 až 50-krát za sekundu, čo je 1.800 až 3.000-krát za minútu), čím sa stimuluje mnohonásobné opakovanie. Tréning na vibračnej platni je bezpečný, jednoduchý a veľmi efektívny, kde za 10 minút dosiahnete rovnaké výsledky ako pri bežnom cvičení, ktoré trvá 1 hodinu. Tento tréning umožňuje kvalitné precvičenie svalstva celého tela. Lekárske štúdie preukázali, že uvedeným cvičením je možné pozastaviť rozvoj osteoporózy a urýchliť obnovu poškodených šliach a väzov. Učinne bojuje proti celulitíde a súčasne zlepšuje koordináciu pohybov.

Cvičenie

Lipolitický vibračný prístroj dokáže podporiť spaľovanie telesného tuku, najmä v oblasti brucha, sedacích svalov a stehien. Okrem toho, že si vypracujete peknú postavu, je táto terapia i zdraviu prospešná: zvyšuje pružnosť svalov a pohyblivosť kĺbov. Intenzita cvičenia sa nastavuje podľa zdatnosti klienta. Na prvý pohľad máte pocit, že stroj cvičí z vás. To je ale veľmý omyl. Postavíte sa na vibračnú dosku, chytíte sa madiel a po zapnutí začne doska vibrovať. Podľa toho, akú pozíciu na stroji zaujmete, cítite, ktoré svalové skupiny sa vám zapájajú do cvičenia. Aj keď pri cvičení nepoužívate fizickú námahu ani silu, máte po niekoľkých minútach pocit ako po intenzívnej hodine aerobiku.

Účinky

  • odstraňuje prebytočný tuk a formuje postavu
  • pôsobí proti celulitíde
  • zmierňuje prejavy osteoporózy
  • zrýchľuje sa krvný obeh
  • pomáha rýchlejšie detoxikovať telo
  • zlepšuje sa metabolizmus
  • pomáha odstraňovať bolesti bedrových kĺbov
  • pôsobí na uvoľnenie svalstva a odstraňovanie únavy
  • zlepšuje činnosť vnútorných orgánov